Przemoc wobec młodego mężczyzny

W dniu 17 listopada 2017r. około godz. 750 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące bójki między młodymi mężczyznami przed sklepem Centrum na ul. Dworskiego. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali osobę zgłaszająca wraz z jednym z poszkodowanych. Oświadczyli oni, że sprawca pobicia przy pomocy siły fizycznej wciągnął do klatki schodowej budynku przy ul. Dworskiego 74 drugiego mężczyznę, który był razem z poszkodowanym oczekującym na interwencję przed sklepem.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, w celu uratowania młodego mężczyzny, przetrzymywanego wbrew swej woli. Drzwi wejściowe do budynku były zamknięte a sprawca na widok patrolu zaczął je trzymać od wewnątrz, uniemożliwiające wejście do środka. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez strażników, dlatego też po wcześniejszym ostrzeżeniu, użyli oni siły fizycznej  – pchając drzwi udało im się je otworzyć.

Sprawca odepchnięty upadł na posadzkę. Na schodach kamienicy stał przerażony młody mężczyzna, który widząc otwarte drzwi chciał uciec z miejsca zdarzenia.

W trakcie dalszych czynności ustalono dane sprawcy, poszkodowanych oraz świadka zdarzenia. Następnie przez dyżurnego Straży Miejskiej wezwano patrol Policji, któremu przekazano sprawę, celem dalszego postępowania.